Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship

Chcesz sie szkolic 2017 MylerBits Polska
Myler Bits dopuszczone przez FEI
Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) rozszerzyła katalog sprzętu dopuszczonego do użytku na zawodach FEI o wędzidła Myler Bit. Cieszy fakt, że przepisy i akceptowane przez FEI rozwiązania, stają się coraz bardziej "pro-końskie" i doceniono lata badań najlepszych w świecie designerów wędzideł za jakich uważa się braci Myler.
dodano: 30.08.2016
Considering the Horse 2016 winner is Thierry DHaussy France
3 days, 4 trainers, 3 wonderfull colts started natural horsemanship way. A lot of inspiration, emotions and education across European horsemen.
dodano: 30.08.2016
Considering the Horse 2016, Karpacz 19-21.08 - trenerzy
Naszymi gośćmi w tym roku będą:Kate Mably- UK-szkoli ludzi i trenuje konie na całym świecie;Angelika Schneider-Włochy,3* Instruktor w szkole Pata Parellego (PNH);Thierry Dhaussy-Francja, trener koni wyścigowych i sportowych;Ireneusz Szlachta-Pl trener młodych koni metodami naturalnymi
dodano: 15.08.2016
Myśląc o Koniu 2016 - Stadność międzygatunkowa
Program VII edycji już dostępny. Wejściówki także już w sklepie.
dodano: 06.07.2016
Czego nauczyły mnie dzikie konie
Czy jest coś bardziej emocjonującego niż stanąć oko w oko z żywiołem w postaci dzikiego ogiera, który jeszcze tego samego dnia pasł się na łące wśród swojego stada? Dla uczestników kolejnej edycji kursu JNBT Przygotowanie Młodych Koni - Konie Dzikie, był to jeden z tych momentów, który prawdopodobnie na zawsze zostanie w ich pamięci.
dodano: 03.03.2016
JNBT w Australii
JNBT zawitało na antypody! Miłe przyjęcie programu stanowi, że być może szkoła zagości tu na dłużej. Konie i jeźdźcy to te same problemy jak w całym świecie . Konie tak samo dobrze w treningu JNBT odpowiadają jak nasze rodzime zwierzaki. A jeźdźcy ciekawi nowych technik i koncepcji wszędzie witali nas ciepło i z uśmiechem.
dodano: 12.01.2016
Bonding 2015
Decyzja konia o podążaniu za nami to decyzja przyłączenia się do naszego stada. Naturalny, podstawowy mechanizm w głowie każdego konia. Program JNBT korzysta z wielu naturalnych mechanizmów w tym z bondingu. Chcecie się uśmiechnąć? To odnajdźcie siebie w bondingu z 2015 klikając "więcej" a na zdjęciu "zapisz jako" i powiększając je oraz przewijając odnajdziecie pewnie siebie.Powodzenia:)
dodano: 12.01.2016
Stajnie budowane z Myślą o Koniu
Jacek Kluszewski projektuje stajnie i na tegorocznym Myśląc o Koniu prowadził wykład o stajniach przyjaznych koniowi. Jest to też stała część wykładów warsztatów JNBT dla właścicieli ośrodków i koni oraz pracowników stajni. Warsztaty te są certyfikowane i kończą się egzaminem, którego jak na razie nie zdaje 25% uczestników,
dodano: 18.09.2015
Guy Robertson zwycięża 6 edycję Myśląc o Koniu
Zbyt wiele się działo jak na 3 dni, aby to opisać! Trójka trenerów: Mary Kitzmiller z USA, Guy Robertson z GB i Maciej Czinczol reprezentujący Polskę, przez 3 dni inspirowała publiczność tej unikalnej w skali Europy imprezy.
dodano: 31.08.2015
Człowiek - gatunek wyjątkowy?
Człowiek nie jest bynajmniej tak wyjątkowym gatunkiem jak zwykliśmy myśleć. Na przykład pomiędzy gorylami a ludźmi nie ma wielu różnic. Ludzie od wieków wierzyli, że są w jakimś sensie wyjątkowi. Jednak wiele cech kiedyś uznawanych za unikalne dla ludzkiego gatunku w rzeczywistości dzielimy ze zwierzętami. Ciekawy punkt widzenia BBC Earth. Czy z końmi też znajdziemy wspólne cechy?
dodano: 06.08.2015
Considering the Horse 2015-W poszukiwaniu harmonii z Naturą
Trwają prace nad Myśląc o Koniu 2015 21-23.08 Karpacz. Trzech trenerów z USA, Anglii i Polski konkurować będzie w zajeżdżaniu młodych koni. Jak co roku adrenalina,wykłady ,pokazy i pełno niespodzianek pod tegorocznym hasłem "W poszukiwaniu harmonii z naturą". Będzie oprócz o koniach to i o niezwykłej historii człowieka i niedźwiedzi z Kamczatki, i o wilkach, psach, wieczorne show i...jak zwykle pełno pozytywnej energii.
dodano: 09.07.2015
Habituacja - nie taki diabeł straszny
Habituacja to jeden z podstawowych mechanizmów, który pozwala wykształcić odważnego, bezpiecznego wierzchowca. W JNBT z technikami habituacji zapoznają się obowiązkowo wszyscy uczestnicy szkoleń już na poziomie L1. Czy wpływają one na relacje do jeźdźca?
dodano: 06.05.2015
Road to the Horse 2015 wygrywa Chris Cox!
Chris już po raz czwarty wygrywa mistrzostwa w zajeżdżaniu młodych koni RTTH. Nikt inny tego nie dokonał. Cztery lata temu pomagał nam sędziując na Myśląc o Koniu. Kiedy byłem u niego na ranczu jego 3 letnia Charly siedziała mu wtedy na kolanach a teraz była już w siodle na arenie. Relacja wprost z RTTH
dodano: 01.04.2015
Łykanie - fakty i mity
O łykawości słyszał chyba każdy właściciel konia, czy pasjonat jeździectwa, jednak niewiele osób wie, czym tak naprawdę łykanie jest, skąd się bierze oraz jak i czy w ogóle można je “zwalczyć”. Istnieją trzy najpowszechniejsze opinie na temat łykawości koni, wygłaszane i powtarzane od lat
dodano: 11.03.2015
Merry Christmas!
Wesołych Świąt!
dodano: 21.12.2014
Mikołajki dla Jotenbetowiczów
Na każdym prawie kursie odwiedzacie nas jako certyfikowani uczestnicy szkoleń JNBT. zawsze jest nam miło was zobaczyc i posłuchać jak wam idzie czy też doradzić w bieżących problemach. Cieszą nas wasze sukcesy. Wiemy też ,że czasami potrzebujecie uporządkowania swojej wiedzy.
dodano: 13.12.2014
Pasze - wysłodki wysłodkom nierówne
Do coraz większej grupy jeźdźców i hodowców dociera temat wysłodków i ich roli jako paszy w żywieniu koni. Temat ma jednak wiele niedopowiedzeń i niedomówień. Czym się różnią i na co warto zwracać uwagę?
dodano: 03.11.2014
Psychiczne cechy konia a dopasowanie do jeźdźca
Czy jest sens przyglądać się cechom psychicznym koni?Czy zastanawialiście się kiedykolwiek czemu z niektórymi końmi pracuje Wam się lepiej a z innymi gorzej? Czy zauważyliście,, że mimo podobnego programu szkoleniowego niektóre konie zdają się szybko odpowiadać na proponowane przez was zadania a w przypadku innych koni zajmuje to więcej czasu?
dodano: 09.10.2014
Jak zdrowo żywić - wysłodki kontra owies?
Tematyka żywienia koni niesie ze sobą wiele sprzeczności i jednocześnie jest powodem waśni wielu dietetyków zwierząt. Są schematy, które powstały za czasów międzywojennych i są tylko niewiele udoskonalane na przełomie lat choć rozwój badań jest bardzo zaawansowany. Podstawową pułapką w żywieniu jest cukier a dokładnie ten lekkostrawny. Co fundujemy zatem naszym podopiecznym?
dodano: 30.09.2014
Wędzidło – pomoc w komunikacji czy narzędzie przymusu?
Decyzja o wyborze kiełzna jakiego chcemy używać w trenowaniu i komunikacji z tymi zwierzętami to jedna z najważniejszych decyzji. To tu najłatwiej zadajemy koniom niezrozumiały ból, tracimy zaufanie, budujemy nerwice czy narowy i pomimo, że konie uczą się szybciej od nas trenujemy je czasem całymi latami zamiast osiągać lepsze rezultaty w znacząco krótszym czasie.
dodano: 19.08.2014
Myśląc o Koniu 2014
V edycja największej w Polsce edukacyjnej imprezy jeździeckiej, w ramach której odbywają się zawody trenerów w układaniu młodych koni na oczach publiczności. Tematem przewodnim jest "My zwierzętom, zwierzęta nam".
dodano: 09.07.2014
Sarkoidy - coraz częstszy problem w stajniach
Sarkoidoza koni jeszcze nie tak dawno nie była za specjalnie poruszana i mało kto sądził że może go dotyczyć. W tej chwili w prawie każdej stajni znajdzie się osobnik z charakterystyczną naroślą na skórze.
dodano: 12.06.2014
JNBT na Cavaliada Warszawa i Lublin
Właśnie mija 10 lat jak polskiej publiczności prezentowałem pokaz Monty Robertsa na wypełnionym po brzegi warszawskim Torwarze. To był przełom w postrzeganiu naturalnych systemów treningowych w Polsce. I 10 lat później miałem tam sam wystąpić z własnym programem treningowym. To kolejny przełom bo Natural pewnie już na stałe zagości na największych imprezach jeździeckich. Moja przygoda z Naturalem zatacza koło.
dodano: 15.04.2014
Equus Award 2014
Amerykański magazyn Equus będzie nominował do nagrody "Equus 2014 Professional Horseman Award". My będziemy głosować na dr Roberta Millera. Jeśli czytaliście jego książki, słyszeliście o imprintingu i chcecie mieć wpływ na tą prestiżową nominację dołączcie swoje głosy. Let's do it together!
dodano: 03.02.2014
Dominacja czy partnerstwo w treningu?
Dominacja to takie wstydliwe w jeździectwie dla niektórych słowo. Zwłaszcza w Stanach kojarzone jest z agresją i przemocą. Niektórzy trenerzy mówią wtedy Partnership to jest to budując mit relacji partnerskich z koniem opierając go o nasze ludzkie wyobrażenia. Hollywood w tym jest najlepsze. Co zatem z dominacją w relacjach z końmi?
dodano: 22.01.2014
To, że koń coś źle robi wcale nie oznacza, że robi źle. Andrzej Makacewicz

Chcę otrzymywać  Newsletter
Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film